התחברו לפלאגין

יש חשיבות רבה למידע שנשמר ואיך הוא מנוהל במערכות רבות. במערכת המגמה המידע מנוהל בעזרת פלאגינים. הפלאגין הוא יחידת מידע שמחזיקה נתונים בנושא מסוים. פלאגין היא סביבה בפני עצמה, יש לה את הקבצים שלה ומשאבים משלה. כל הפרמטרים האלה הופכים את הפלאגין לדבר מאוד חזק שמאפשר לבנות סביבה, ולהפוך אותה עד כדי פיצ'ר שלם שניתן אחר כך ליצא לפרויקטים אחרים.

הרעיון של הפלאגין הוא לאפשר להקים יחידת מידע בלי צורך לדבר ישירות עם בסיס נתונים מסוים. דרך מערכת הניהול במגמה, אפשר להתקין פלאגין חדש בזמן קצר. ניתן להוסיף לו שדות ולבחור איזה מידע הוא יחזיק.
הפלאגין עצמו מאפשר לעשות אבסטרקציה לבסיס הנתונים. שכבה זאת נמצאת מתחת לפלאגין ומאפשר לנו לעבוד איתו בלי לכתוב פקודת SQL אחד ובלי לפנות לבסיס נתונים ישירות. פעולות כמו הוספה, מחיקה, עריכה ושליפה של נתונים, כולן נעשות דרך הפלאגין.

הוספת פלאגין חדש למערכת לא פוגעת בתקינות המערכת הקיימת.
הפלאגין שומר על עקרון ה -  plugin/plugout (חיבור/ניתוק). כאשר רוצים להוסיף את הפלאגין למערכת ניתן להוסיף אותו בפשטות כשרוצים להוציא אותו ניתן להוציאו מבלי לפגוע בתקינות של המערכת הקיימת.
אחרי שכבר הקימו בפעם הראשונה פלאגין ניתן להשתמש בו כמה פעמים שרוצים ולהוסיף אותו לפרויקטים אחרים בקלות. הפלאגין מביא איתו את מבנה המידע של איך שהוא בנוי. בנוסף הוא מביא את הקבצים הקשורים אליו ואת הפונקציונליות שלו.
אם הקמתם פרויקט שבו יש פלאגין של משתמשים שבו יש שדות של שם משתמש וסיסמא, יהיה ניתן לייצא את הפלאגין הזה לכל פרויקט אחר. בייבוא של הפלאגין כל הקבצים שנמצאים בו יבואו גם הם.

המגמה יודעת לחפש קבצים בפלאגינים ובכך הם הופכים לחלק חשוב מהאתר. קבצים כמו דפי אינטרנט ותמונות יכולים להיות בתוך הפלאגין ובכך מאפשר לסדר את המידע שנמצא בתוך היחידה. דבר זה שומר על רמה גבוה של קשר בין האלמנטים בפלאגין מכיוון שהם קשורים אחד לשני. כך גם קל יותר לתחזק את המערכת וגם לחפש תקלות במערכת, אם יש תקלה במודול מסוים ניתן לדעת שהתקלה יכולה להיות בפלאגין שאליו קשור המודול.

פלאגין היא יחידת מידע ששומרת על צימודיות נמוכה ולכידות גבוה במערכת, הוא מאפשר שימוש חוזר ויעיל בלוגיקה ומשאבים מה ששומר על צורת העבודה של המערכת בריאה וקלה לתחזוקה.
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA